Usuwanie bardzo drobnych pajączków lepiej wykonywać metodą przezskórnej obliteracji laserowej.
Emitowana przez specjalne urządzenia wiązka światła pochłaniana jest wyłącznie przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę) znajdujący się w rozszerzonym naczyniu.

Działanie wiązki przypomina wybuch bomby. Wysoka energia powoduje natychmiastowe wyparowanie większości hemoglobiny wypełniającej naczynko. Jego ściany zapadają się i zarastają. Żyłka przestaje istnieć. Po zabiegu na skórze może pojawić się obrzęk i zaczerwienienia. Mogą pojawić się również siniaczki lub strupki. Tak się czasem dzieje, gdy laser trafi na płytkie naczynka. Naświetlania należy powtarzać kilkakrotnie (1–5). Jeden zabieg kosztuje 150–350 zł.

Laserowe usuwanie żylaków EVLT, to nowoczesna metoda niewydolności żylnej polegająca na naświetlaniu niewydolnej części żylnej za pomocą wprowadzonego do wnętrza włókna laserowego. Wyzwolona energia laserowa powoduje obkurczanie i zamknięcie niewydolnej żyły, dlatego nie zachodzi konieczność jej usuwania. Metoda ta pozwala uniknąć cięcia i leczenia rany pooperacyjnej. Metoda jest bardzo skuteczna, minimalnie inwazyjna, daje bardzo dobre efekty estetyczne i szybką rekonwalescencję. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym przy obecności anestezjologa. W celu uzyskania optymalnego efektu metodę tę można łączyć z laserową obliteracją pajączków lub skleroterapią piankową.